Küçük Balkon Dekorasyon Önerileri

Sıcak ayların keyfini şuan tatilde çıkaramıyor olabilirsiniz dert etmeyin,doğru dekorasyon ile tatili balkonunuza getirin.

Evlerin güzelliğine güzellik katan en önemli alan balkonlardır. Balkon dekore edilirken alanın küçük olması dekorasyon işlerinizi zora sokabilir,içinden çıkılmaz hale getirebilir. Ancak bu önemli ve değerli alanı yaşanılası bir hale getirmek ve güzel bir atmosfer kazandırmak tabiki sizin elinizde…

Balkonunuzda baharın ve yazın havasını yaşatmak istiyorsanız rengarek ve mis kokan çiçeklerden yardım alın. Çeşitli saksılar ile renkli dekoratif çiçekler balkonunuzun olmazsa olmazı olabilir..

Doğru ve uygun mobilyaları seçmelisiniz. Balkonunuzun ölçülerini dikkate almalı eğer çok küçük balkonunuz varsa katlanır masa sehpa ile katlanır sandalyeleri tercih etmenizde yarar var. Çok amaçlı ürünler bu anlamda işinizi kolaylaştıracak ve farklı bir tarz katacaktır.

Özellikle küçük balkonlar için yine köşeye konumlandırılmış bir sedir ve dekoratif örtü ve yastıklarla anlam kazanabilir. Burada tamamen kendinizi yansıtacak kumaşlar size ayrı bir huzur verecek ve özel hissettirecektir.

Balkonunuzda iç mekan mobilyaları yerine bahçe mobilyaları kullanabilir ve ahşabın doğallığı ile çok daha ferah ortam oluşturabilirsiniz.

Balkon zemininde rengarenk kilimler kullanabilir ve ortamı canlı tutabilirsiniz.

Dekoratif ürünler kullanabilirsiniz. İçerisine mum yerleştirebileceğiniz otantik ürünler olabilir.

Duvarları renklerndirin. Renkli duvar boyaları,duvar kağıtları,dekoratif tablolar kullanın. Eğlenceli ve renkli bir balkon oluşturmanızı sağlayacaktır.

Uygun ışıklandırma ile daha özel ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Yine uygun büyük olmayan sade mobilyalar ve çiçeklerden yardım alarak kişisel bir ortam oluşturabilirsiniz.

Balkonunuzun bir köşesine raflar yerleştirerek çalışma ortamı oluşturmanız bile sizin elinizde..

Dekoratif kırlent ve minderler kullanmayı unutmayın. Ayrıca zeminde çim veya ahşap kullanarak balkonunuzda doğal bir ortam oluşturabilirsiniz.

Ayrıca şu balkon dekorasyonlarını da beğenebilirsiniz:

Resim Kaynak: Pinterest

Birbirinden harika banyo dekorasyon örnekleri için Modern Banyo Dekorasyonları yazımızı mutlaka ziyaret etmelisiniz..

Gelin İşleri hakkında 60 makale
Üretmeyi ve üreten insanı seven, 2çocuk annesi,boş zamanı olmayan,öğrendiklerine sürekli yenisini ekleyen, 3 üniversite mezunu, 4.üniversitesini okumakta olan sıradan olmayan bir gelinim ben :) yararlı olacağını düşündüğüm konularda yazılar yazarak sizlere destek olmaya çalışıyorum.saygı ve sevgilerimle...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*