En Trend 50 Adet Bebek Yelek Modelleri

Örgü; insanların en temel ihtiyaçlarından olan giyinme ihtiyacını karşılamak amacıyla daha gelişen teknoloji ile dekoratif, hobi ve sosyal faaliyetlerde kullanılan bir el becerisi uğraşıdır. Günümüzde çok kaliteli iplik firmalarının da akıllı ip gibi çeşitli ürün sunmalarıyla örgü işi daha da güzel ve renkli hale gelmiştir.

Örgüler, geleneksel sanatlar içerisinde önemli bir yer tutmakta,hala devam etmektedir. Türk el sanatları; iğne, tığ, firkete, mekik vb. aracılığıyla ipek, pamuk, ipliklerle ince örgüler, tığ, şiş, yün iplikle yapılan kalın örgülerden oluşan zengin bir birikime sahiptir. İnce örgülere , tentene, oya, bağ/düğüm işi (Kastamonu düğümü), keseler, oyalar (iğne,boncuk vb.); kalın örgüler elde veya makinede (trikotaj) olarak iki türlü bulunmaktadır.

Örgü, elde kullanılan yalın araçlarla tek ipliğin kendi üzerine bükülüp kıvrılarak çeşitli ilmeklerle tutturulması veya düğümlenmesi ile yapılmaktadır. Kalın örgüler, çorap, eldiven, diz bağları, çedikler vb. doğal yün veya tabii boyalarla boyanmış yün iplerle yapılan bu örgüler arasında pamuk ipliği ile yapılanlara rastlanmaktadır.

Velhasıl; Örgü denilince ilk akla gelen en temel ihtiyacımız olan giyim geliyor. Ve tabiki de yeni doğan bebeklere yapılan örgüler de Türk hanımlarının vazgeçilmez koruyucusu olarak bilinir. Şüphesiz örgüden yapılan yelekler de giyimlerin en başında geliyor denilebilir.

Anneler olarak bebeklerimiz için en iyisini istiyoruz ve bu yüzden gelinisleri olarak sizler için beğeni üstüne beğeni alan 50 çeşit yelek modeli derledik.

Hangi modeli seçerseniz seçin emin olun bebeğinize en güzelinden yelekle ısıtmış olacaksınız. Bu tatlı mı tatlı, gösterişli mi gösterişli yelekler arasından seçim yapıp dilerseniz hırka şeklinde de el emeği göz nuru örgünüzü oluşturabilirsiniz. Arzunuza göre şapka ekleyebilir veya ayrı olarak düşünebilirsiniz. Oluşturduğunuz harika örgünüze bebek patiğini de ekleyerek takım oluşturmak sizin elinizde.

Şimdi tatliorgulerim instagram hesabından derlediğimiz ve beğeni üzerine beğeni alan 50 adet yelek modellerine geçelim isterseniz. Hazır almak isteyenlerimiz mutlaka olacaktır; gelinisleri sizler için bunu da araştırdı ve bahsettiğimiz tatliorgulerim instagram hesabından sipariş verebileceğiniz bilgisine ulaştı. hanımefendi tüm titizliği ile siparişleri hazırlıyor ve kargo teslim sizlere ulaştırıyor. O zaman lafı daha fazla uzatmıyor ve resim galerimizle sizleri başbaşa bırakıyorum;

admin hakkında 110 makale
Üretmeyi ve üreten insanı seven, 2çocuk annesi,boş zamanı olmayan,öğrendiklerine sürekli yenisini ekleyen, 3 üniversite mezunu, 4.üniversitesini okumakta olan sıradan olmayan bir gelinim ben :) yararlı olacağını düşündüğüm konularda yazılar yazarak sizlere destek olmaya çalışıyorum.saygı ve sevgilerimle...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*