Hasır İp İle Yapılan Tasarımlar

Devir doğal hayata dönüş devri.. Endüstriyel ürünler kullanmaya öyle alışmışız ki doğallıktan ne kadar uzaklaştığımızı farketmeye başladık bile. Bugüne dek kullandığımız her ürün, her malzemeyi hazır aldık. En ufak ihtiyacımızda bile mağazalara koştuk.. Artık doğaya, doğala olan özlemimiz açığa çıkmaya başladı..

Doğallık demişken önce hayatımızın temel noktası olan yaşam alanlarımızda doğal yaşantıdan parça görmek iyi gelecektir. İşte bugün evlerinizde yapabileceğiniz el yapımı hasır dekorasyon ürünlerine değeneceğiz ve hasır halat ile rustik bir hava katacağız yaşam alanlarınıza. Hepsi birbirinden güzel doğal hasır halat tasarımlarını sizler için biraraya getirdik.

Amerikan Servis – Bardak Altlığı

Mutfakların vazgeçilmez ve aranan elemanları amerikan servis ile bardak altılığı. Tabaklarınız ve bardaklarınız kaymasın, masanız iz olmasın sıkıntısının kurtarıcısı onlar. Üstelik sofralarınıza bambaşka bir hava katacağı kesin.

Havlu TutacağıTuvalet Kağıdı Tutacağı

Havlu ve tuvalet kağıtlarınızı asmak için kullandığınız klasik tutacaklardan uzak ama çok havalı bu halat tutacaklar 😉

Sepet

Hasır halat ile tasarlayabileceğiniz ve elinizin altında olduğunda çok amaçlı kullanabileceğiniz kurtarıcı eşyalar,sepetler. Yapılışı hiç öyle düşündüğünüz gibi zor değil.

Ayna

İhtiyacınız olan tek şey kuvvetli bir yapıştırıcı ile ayna etrafında hasır halatı döndürerek yapıştırmak. Eviniz için şık ve doğal ayna tasarımını , nerede ararsanız arayın sizin yaptığınız kadar güzel, doğal ve maliyeti düşük olamaz.

Paspas

Daha düz ve sade paspas yapabileceğiniz gibi şekillendirerek de paspas çeşitleri elde edebilirsiniz. Aynı uzunlukta halatları keserek yan yan yana tutturma yöntemi ile basit ve şık bir paspas oluşturabilirsiniz.

Çerçeve

En güzel anılarınızı en anlamlı tasarım ile taçlandırmak en güzeli. El emeği göz nuru yapılmış fotoğraf çerçevesi evinizin en güzel köşesine yakışır tabiki..

Kapı süsü

İster yapay çiçekle süsleyin ister deniz kabukları tamamen zevkinize göre tasarlayacağınız, sizi yansıtacak kapı süsünü insanlara sergileyebilirsiniz. Hasır halat üzerine sevdiğiniz süsleri yapıştırmak yeterli.

Sehpa – Bahçe Dekorasyonu

Evin içerisinde olduğu gibi bahçede de aranan eleman şüphesiz sehpalar 🙂 Her daim elinizin altında olmasınız istediğiniz eşyalardan. Kuvvetli bir yapıştırıcı yardımı ile tasarlayabileceğiniz bu çok şık dekorasyon ürünlerini kullanmaktan çok keyif alacaksınız.

Saksı

Evde kullanılmış teneke kutularınızın etrafını hasır halat ile döndürerek farkı saksı tasarımları oluşturabilirsiniz.

Kuru Sebze – Meyvelik

Soğan, patates gibi hava alması gereken sebzeler ile kuru meyvelikler için bulunmaz yardımcı.

Kuş evi

Bahçenize veya görebileceğiniz yada görmeseniz bile onların faydasına olabilecek sıcacık bir ev.

Kuş Yemliği

Hasır ip, geri dönüşüm teneke kutusu ve yine kuvvetli bir yapıştırıcı malzemeleri ile kuş yemliği yapabilirsiniz.

Duvar Süsleri

Evinizin duvarlarına şıklık katacak dekoratif süsler.

Çekmece Kulpları

Otantik bir hava isteyenlere hasır ip ile yapılabilecek şık kulplar.

Resim Kaynak: Pinterest.com

admin hakkında 110 makale
Üretmeyi ve üreten insanı seven, 2çocuk annesi,boş zamanı olmayan,öğrendiklerine sürekli yenisini ekleyen, 3 üniversite mezunu, 4.üniversitesini okumakta olan sıradan olmayan bir gelinim ben :) yararlı olacağını düşündüğüm konularda yazılar yazarak sizlere destek olmaya çalışıyorum.saygı ve sevgilerimle...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*