SECCADE MODELLERİ

Namaz ibadeti için çeşit çeşit seccadeler hazırlanır.Hazır kumaş olarak alınabildiği gibi el emeği göz nuru seccadeler de yapılabilir,üstelik rengarenk.Evimizde kişisel kullandığımız genelde hazır alınmış desenli desensiz seccadeler olurken çocuklarımızın çeyizlerine ve misafirlerine el işlemeli seccadeler ayrılır.

Etaminişi nasıl yapılır daha önce bu konuda birkaçkez yazımızda bahsetmiştik. Tabiki yeni modeller yeni tasarımlar bizlere yine yeniden seçenekleri sunmamızı icap ettiriyor. sizlere destek olmak adına derlediğimiz seccade modelleri tamamen el emeği göz nuru işlenmiş seccadelerdir. Dilerseniz aşağıda bırakmış olduğumuz videodan yeni tasarım etamin seccade modelinin yapılışı izleyebilirsiniz. mümkün olduğunca bu anlamda da yeni başlayanlar için desteğimizi devam ettireceğimizi bilmenizi isteriz.

Etamin seccade modelleri internetten alıntııdır.Yapan arkadaşların ellerine sağlık.Hepsi birbirinden şahane modeller. Şimdi bizlere fikir verecek ilham olacaklar.

Seccade modelleri klasik etamin kumaşı üzerine işlenerek yapılıyor. Üzerinde delikleri olan ve iğne-iplik yardımıyla çarpı oluşturarak işliyorsunuz. iğnesi ve ipliği de etamin iğnesi ve etamin ipliği olarak özel temin ediyorsunuz.

Etamin seccadeleri son zamanlarda havlusu ve tesbih kesesi ile takım yaparak özellikle çeyizlere hazırlıyorlar. Kendinize,kızlarınıza veya oğlunuza bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Çeyizlerin en güzel parçalarından birisi olur.

Etamin işi ile çok güzel etamin pano ve etamin tablolar oluşturabilirsiniz. Sizlere bol bol etamin modelleri konusunda yardımcı olmaya farklı desenler paylaşmaya çalışıyoruz. Etamin kuş modelleri ile çok şahane panolar oluşturabilirsiniz. üzerinde evlilik,nişan,doğum,kilo-boy bulunan şahane panolar..

Şimdi gelelim o güzelim seccade modellerine. Sizlere daha önce seccade modelleri sunmuştuk, sunmaya da devam edeceğiz,bizleri takipte kalın lütfenn 🙂

Kaynak: Pinterest

admin hakkında 110 makale
Üretmeyi ve üreten insanı seven, 2çocuk annesi,boş zamanı olmayan,öğrendiklerine sürekli yenisini ekleyen, 3 üniversite mezunu, 4.üniversitesini okumakta olan sıradan olmayan bir gelinim ben :) yararlı olacağını düşündüğüm konularda yazılar yazarak sizlere destek olmaya çalışıyorum.saygı ve sevgilerimle...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*