AYRINTILI SECCADE ŞABLONU / SERPİL KESKİN ANONİM

Hanımlar çok beğenilen, tek renk olarak işlenen kanaviçe seccade modellerinden bir tanesinin ayrıntılarına yer vereceğiz bugün. Genel olarak siyah etamin üzerine beyaz iple işlenen modelimiz, Her renk etamin kumaş üzerine çok yakışan bir örnek.

Modeli bohça takımı olarak da işleyebilmek mümkün. Bohçanın uç kısımlarına ve etamin boşluklu havlu üzerine de işleyerek takım yapabilirsiniz. Ayrıca tesbih kesesi, Kur’an-ı Kerim kılıfı gibi takıma eklemeler de yapabilirsiniz bu modelle. İşlemesi oldukça keyifli bir model. Tasarımı Serpil Keskin Hanımefendiye aittir. Dilerseniz ayrıntılarına geçelim şablonumuzun:

şablonun ana motifi bu hanımlar kese üzerine bundan bir tane yeterli diye düşünüyorum. Bohça için kenar kısmına sağlı sollu bir kaç tane işleyebilirsiniz. bohça daha sonra masa örtüsü olarak kullanılacaksa dört bir köşesine motiflerden yerleştirebilirsiniz. Daha hoş olabilir.

Burada siyah renk kodu belirtiliyor tabi ki siz istediğiniz renk kumaşa istediğiniz renk etamin ipi ile işlemenizi yapabilirsiniz.

Etamin seccade şablonlarına daha önceden bir çok model eklemiştik Kanaviçe Seccade Şablonlarına buradan ulaşabilirsiniz. Yine Serpil Keskin Hanımefendiye ait şablonlara yer vermeye devam edeceğiz. Farklı tasarım şablonları da yine web sitemizde bulmanız mümkün.

Keyifli, sağlıklı nice işlemeler dileriz.

Kaynak: @serpilkeskinsablon

Kategori: Kanaviçe Şablonları, Kanaviçe Örnekleri, Dantel, Örgü, İğne Oyası

admin hakkında 110 makale
Üretmeyi ve üreten insanı seven, 2çocuk annesi,boş zamanı olmayan,öğrendiklerine sürekli yenisini ekleyen, 3 üniversite mezunu, 4.üniversitesini okumakta olan sıradan olmayan bir gelinim ben :) yararlı olacağını düşündüğüm konularda yazılar yazarak sizlere destek olmaya çalışıyorum.saygı ve sevgilerimle...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*