1. Ana Sayfa
  2. KANAVİCE ÖRNEKLERİ

KARANFİL ETAMİN HAVLU MODELİ

KARANFİL ETAMİN HAVLU MODELİ
0
Ad

Sevgili hanımlar ve çeyiz hazırlığı içinde olan kızlarımız etamin havlu denilince karanfilli modelimiz ilk 10’a girer diyorum ne dersiniz? El emeği göznuru yapılan sabır işi bu tasarımın yapılışı için size tüm ayrıntıları vermeye geldim bugün.

Kanaviçe bilmeyenlerimiz Gelin Hanımın İşleri Youtube Kanalından destek alabilirler.Kanalda birçok model,motif,seccade,havlu,isim ve yazı işleme yapılışı ayrıntılı ve sesli anlatılıyor ziyaret etmeniz mutlaka faydalı olacaktır.

Ad

Karanfilli Etamin Havlu Modelini 30*50 ebadındaki el havlusu üzerinde detaylandırdım.3adet karanfil sığıyor arkadaşlar.istediğiniz marka havluyu tuhafiyelerden,kumaşçılardan,havluculardan veya internet üzerinden spariş verebilirsiniz.kare sayıları bu ebatta çok farkedeceğini düşünmüyorum.22numara etamin iğnesi kullandım ama siz elinize hangisi rahat geliyorsa onu kullanın.Toplamda 5ayrı renk kullanılıyor.Kullandığım renkler;

-Anchor 1044 muline

-Anchor 00258 muline

-Anchor *22 muline

-Anchor 9 muline

-Anchor 35 muline

Şablonu da ekledim motifi büyük yüz havlusuna da işleyebilirsiniz. Büyük yüz havlusuna işlemeye başlarken havlunun ortasına bir karanfil yerleştirip sonra sağlı-sollu ilerlemenizde fayda var bu şekilde kenar boşlukları eşit kalacaktır.Karanfiller arası boşluk sayılarını arttırabilir veya arzunuza göre sık işleyebilirsiniz.Bu modeli bitirdikten sonra Gelincik Havlu Modeline de çeyizinizde yer verin derim. Keyifli işlemeler dilerim :)

Ad

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Üretmeyi ve üreten insanı seven, sürekli öğrendiklerine yenisini ekleyen, 3 çocuk annesi, 4 üniversite mezunu, sıradan olmayan biri.. Faydalı bulduğunuz yazıları sosyal platformlarda paylaşarak daha geniş bir aile olmamıza katkıda bulunabilirsiniz :)

Yorum Yap